NaslovnicaMina SportUbjedljiv poraz crnogorskih rukometašica

Ubjedljiv poraz crnogorskih rukometašica

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore upisala je poraz na startu Svjetskog prvenstva u Španiji.

Crnogorske rukometašice poražene su večeras u Granoljersu, u meču prvog kola A grupe, od Slovenije 28:18 (16:8).

Loše izdanje izabranica Bojane Popović, puno promašenih zicera i 14 minuta bez datog gola sredinom prvog poluvremena trasirali su Sloveniji put ka pobjedi.

Slovenija, koju sa klupe predvodi Dragan Adžić, serijom od 6:0 povela je 9:4, vodila je i 12:5 i 13:6, dok je u 28. minutu razlika iznosila osam golova (15:7).

Prvi put dvocifrenu prednost slovenačke rukometašice stekle su u 39. minutu (22:12), dok je u 51. bilo 12 razlike (27:15).

U slovenačkoj selekciji, na čojem se golu istakla
Amra Pandžić sa 13 odbrana, najefikasnija je bila Ana Gros sa šest, dok su Tjaša Stanko, Nina Zulić Tija Gomilar Zikero meč završile sa po četiri gola.

U crnogorskoj selekciji bolje od ostalih bile su Jovanka Radičević sa sedam i Itana Grbić po šest pogodaka.

U drugom meču A grupe Francuska je pobijedila Angolu 30:20.

Angola će biti naredni rival crnogorskoj selekciji, u nedjelju u 20 sati i 30 minuta.