NaslovnicaMina SportRadnjiću srebrna medalja, Mugoša izborio finale

Radnjiću srebrna medalja, Mugoša izborio finale

Podgorica, (MINA) – Crnogorski kik bokser Nemanja Radnjić osvojio je srebrnu medalju, dok se Miloš Mugoša plasirao u finale Evropskog prvenstva za kadete i juniore u Budvi.

Radnjić je u finalu discipline kik lajt (do 42) izgubio od Zlatoslava Ivanova iz Bugarske 3:0.

Mladi takmičar iz Tivta, koji ima 13 godina, prethodo je slavio protiv predstavnika Rumunije i Poljske.

To je prva medalja na tatamiju, na najvećim takmičenjima, u istoriji crnogorskog kik boksa.

Mugoša je u polufinalu superteške kategorije u lou kiku, jednoglasnom odlukom sudija savladao Mateja Golubovića iz Hrvatske.

U četvrtfinalu eliminisao je Rusa Andreja Grosula.

Rival u meču za zlato biće mu Aleksandar Dondur iz Srbije.

Za najsjajnija odličja, u lou kiku, boriće se još Nikola Marinković (do 75) i Pavle Vušurović (do 71).

Marinković je u polufinalu tehničkim nokautom pobijedio Mateja Golubovića iz Hrvatske.

U finalu sastaće se sa Jovanom Tišmom iz Srbije.

Vušurović se žrijebom diretno plasirao u finale, gdje ga čeka Rus Nikitin Kirilj.

Finali mečevi na programu su sjutra i preksjutra.

Na šampionatu Starog kontinenta u Budvi, bonzanim medaljama u lou kiku, juče su se okitili Nikola Jovetić (do 63,5), Faruk Dacić (do 67) i Lazar Madžarović (67).

Ostali reprezentativci Crne Gore nijesu se domogli odličja.