NaslovnicaMina SportPoraz crnogorskih rukometašica

Poraz crnogorskih rukometašica

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Granoljersu od Srbije 27:25 (14:18), na startu glavne runde Svjetskog prvenstva u Španiji.

Tim porazom crnogorske rukometašice izgubile su i teorijske šanse za četvrtfinale.

Slabiji finiš meča i posljednjih 15 minuta koštale su crnogorsku reprezentaciju povoljnijeg rezultata.

Crna Gora je povela na startu 2:0, u 11. bilo je 7:4, dok je u 15. minuta razlika iznosila četiri (9:5), koliko je i bilo na poluvremenu (18:14).

Izabranice selektorke Bojane Popović do sredine poluvremena održavale su vođstvo, od dva do tri gola razlike.

Srbija je iskoristila šest minuta bez gola crnogorske selekcije i serijeom od 5:0, prvi put došla do vođstva od 25:24.

Crna Gora je još jednom izjednačila, nakon čega je Srbija sa dva gola riješila pitanje pobjednika.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Tamara Radojević sa osam, dok je gol manje postigla Jovana Stoiljković.

U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu ponovo ositakla Marina Račić, najefikasnija je bila osam, Ivona Pavićević postigla je pet, a po gol manje Itana Grbić i Sanja Premović.

U prvoj grupi, Slovenija i Rusija igrale su neriješeno 26:26, dok je za 20 sati i 30 minuta završen duel Francuske i Poljske.

Crnogorsku selekciju u drugom kolu, u subotu u 15 sati i 30 minuta, očekuje duel sa Rusijom.