NaslovnicaMina SportKošarkaPoraz Budućnost Volija u Malagi

Poraz Budućnost Volija u Malagi

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Malagi od Unikahe 91:87 (22:15, 25:24, 15:21 i 29:23), u utakmici trećeg kola B grupe Eurokupa.

To je prvi poraz podgoričkog tima ove sezone, nakon što je u prva dva kola slavio protiv Breše 93:81 i francuskog Bulonj Metropolitana 89:83.

Budućnost je u većem dijelu meča bila u vođstvu, koje je u 18. minutu iznosilo 16 poena (40:24).

Domaćin je u trećoj četvrtini smanjio zaostatak na dva poena, a sredinom posljednjeg dijela meča, nakon serije 9:0, došao do vođstva, koje je zadržao do kraja.

Unikahu su do drugog trijumfa vodili Fransis Alonso sa 21, Aksel Butiel sa 17 i Adam Vačinski sa 15 poena.

U ekipi Budućnosti najbolji je bio Nikola Ivanović sa 21 košem.

Drugi crnogorski predstavnik, barski MOrnar savladao je pred svojim navijačima italijansku Brešu 95:76.

U narednom kolu, Mornar će 20. oktobra biti gost francuske ekipe Bulonj Metropolitano, dok će Budućnost dan kasnije igrati u svojoj dvorani sa Ulmom.