NaslovnicaMina SportKošarkaPobjeda Budućnost Volija protiv Zadra

Pobjeda Budućnost Volija protiv Zadra

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Zadra 84:69 (23:16, 22:18, 16:17 i 23:18), u utakmici osmog kola Admiralbet ABA lige.

Podgorički tim upisao je šesti trijumf, dok je Zadar doživio sedmi poraz ove sezone.

Domaćin je oprvadao ulogu favorita, već u drugoj četvrtini stekao je dvocifrenu prednost, koja je u 38. minutu iznosila i 21 poen (82:61).

Najefiksniji u pobjedničkom timu bio je Vladimir Micov sa 14, Džejkob Vajli je ubacio 13, a Denis Sili 11 poena.

U ekipi Zadra najbolji je bio Džastin Karter sa 15 koševa.

Mornar Barsko zlato će u Ljubljani, u 21 sat, igrati protiv Cedevita Olimpije.

Poraz su juče upisali košarkaši SC Derbija, koji su u Železniku izgubili od FMP-a 104:99.