NaslovnicaMina SportOmladincu 19 medalja u Banja Luci

Omladincu 19 medalja u Banja Luci

Podgorica, (MINA) – Karatisti Omladinca sa 19 medalja, kao drugi u generalnom plasmanu, završili su nastup na međunarodnom turniru Energija kup u Banja Luci.

Podgorički klub osvojio je osam zlatnih, četiri srebrne i sedam bronzanih medalja.

Dominaciju su potvrdili Marina Raković, sa dvije zlatne medalje u kategorijama do 68 i open, i Bojan Bošković, zlatni iz Čilea, do 68 kilograma.

Zlatni su bili i Una Raković (11 godina, do 40), Nađa Boričić (12 godina, do 40), Helena Backović (13 godina, do 39), juniorka Milica Jeknić (do 53) i muški juniorski tim u borbama.

Srebrne medalje osvojili su juniori Milena Jovanović (preko 59) i Janko Dževerdanović (do 61), kataš Dušan Petrović i juniorski kata tim.

Sa bronzanim medaljama nastup u borbama završili su Sava Gačević (12 godina, do 47), Sergej Pajović (11 godina, do 40), Veseli Škataric (10 godina, do 34kg) i seniori Balša Miličković (do 75) i Dragana Konjević (preko 68).

Bronzani su bili i kataši juniorka Anđela Lapčić i kadet Vasilije Perović.

Nastupilo je 1135 takmičara iz 95 klubova i deset država.