NaslovnicaMina SportKošarkaMornar slavio protiv SC Derbija

Mornar slavio protiv SC Derbija

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Mornara pobijedili su danas u Podgorici ekipu SC Derbija 95:76, u utakmici 13. kola AdmiralBet ABA lige.

Podgorički tim upisao je drugi poraz na svom parketu, ukupno osmi ove sezone.

Mornar, koji je zabilježio peti trijumf i izjednačio sa SC Derbijem na tabeli, odlučujuću prednost stekao je početkom treće četvrtine, kada je serijom od 9:0 poveo 53:40.

Razlika je u 28. iznosila 21 poen (71:50).

Domaćin je u samom finišu treće četvrtine, sa devet uzastopnih poena zaprijetio, ali je Mornar u posljednjem dijelu vratio ubjedljivu prednost koja je iznosila i 25 poena (93:68).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vladimir MIhailović sa 26, dok su sa po 11 poena meč završili Strahinja Mićović, Tejlor Smit i Aleksandr Lazić.

U podgoričkom sastavu bolji od ostalih bili su Kajl Vinjales sa 16 i Flečer Megi sa 14 koševa.

Budućnost Voli će u ponedjeljak u Čačku igrati protiv Borca.