NaslovnicaMina SportLapčić i Beljkaš zlatne, Petroviću i Božoviću srebrne medalje

Lapčić i Beljkaš zlatne, Petroviću i Božoviću srebrne medalje

Podgorica, (MINA) – Članica podgoričkog Omladinca, Anđela Lapčić i Neda Beljkaš iz pljevaljskog kluba Potoci, osvojile su zlatne medalje na elektronskom karate turniru New generation e-turnament Montenegro 2020 u katama.

Srebrnim odličjem morali su se zadovoljiti Dušan Petrović iz Omladinca i Miloš Božović iz budvanskog kluba Pozitiv.

Lapčić je u konkurenciji takmičarki do 18 godina u finalu pobijedila Francuskinju Žastin Haje-Damon 24,3:23,9.

Borbu za zlatnu medalju izborila je pobjedama protiv Islanđanke Ronje Haldorsdotir 23,9:22,4 i Letonke Danijele Tkačenko 23,6:23.

Beljkaš je do drugog zlatnog odličja u konkurenciji djevojčica do deset godina došla pobjedom u finalu Poljakinje Helene Šlik 24:22,8.

Na putu do finala eliminisala je Irkinju Tesu Herband 23,5:21,2, Ruskinju Mariju Balujevu 23: 22,4 i u polufinalu Hilal Čelo iz Austrije 23,9:22,8.

Beljkaš je prošle sedmice trijumfovala na elektronskom karate turniru Sportdata eTournament World Series – Kata 2 Arawaza.

Petrović je u konkurenciji mlađih seniora, u finalnom meču, poražen od Portugalca Eduarda Garsije 25,5:24,5.

Član Omladinca eliminisao je u polufinalu Kanađanina Kou Eitana 24,8:24,1, a slavio je i protiv Amerikanca Alfonsa Santosa 24,6:24,1.

Božović je u konkurenciji dječaka do osam godina, u finalnom meču, izgubio od Letonca Romansa Lutkusa.

Prethodno je bio bolji od Džima Žorža iz Luksemburga i Nikite Voičenoviča iz Letonije.

Turnir New generation e-turnament Montenegro 2020 okupio je takmičare iz 45 država svijeta.

Uspješan nastup crnogorskih kataša kompletirao je član Potoka, Luka Klačar, plasmanom u finale turnira Karate e-čelendž.

„Klačar je u finalu e turnira, gdje je od 44 takmičara njih osam izborilo finale. Pobjednik turnira znaće se 7. juna. Posebna zanimljivost turnira je što nastupe takmičara ocjenjuje sedam svjetskih šampiona u katama“, saopšteno je iz pljevaljskog karate kluba Potoci.