NaslovnicaMina SportDacić u četvrtfinalu, Petrović eliminisana

Dacić u četvrtfinalu, Petrović eliminisana

Podgorica, (MINA) – Crnogorski kik bokser Remzija Dacić plasirao se četvrtfinale, dok je Anastazija Petrović u osmini finala završila nastup na seniorskom prvenstvu svijeta u Sarajevu.

Dacić je večeras u meču osmine finala, u kategoriji do 75 kilograma, disciplina lou kik, pobijedio Meksikanca Luisa Enrikea Delgada Kamposana 3:0.

U toj borbi Dacić je povrijedio šaku i neće moći da se bori u četvrtfinalu protiv Poljaka Adama Križevskog.

“Dacić je na poene slavio protiv Meksikanca. Meč je bio dinamičan, razmijenili su veliki broj udaraca do posljednje sekunde. Na žalost naš borac je u toj borbi zadobio prelom šake i neće moći da nastavi šampionat”, kazao je selektor Goran Radonjić agenciji MINA.

Petrović je u disciplini K1, u kategoriji do 56 kilograma, poražena od Patrisije Erera Martos iz Španije 3:0.

Nastup među osam najboljih juče je izborio Alija Selmanović, u kategoriji preko 91 kilogram, disciplina lou kik.

Selmanović je u osmini finala pobijedio Mehmeta Ozera iz Turske 2:1.

U četvrtfinalnom meču sjutra ga očekuje borba protiv Foada Hašemija iz Azerbejdžana.

Za polufinale i medalju sjutra će se boriti i Miroslav Vujović u disciplini K1, kategorija preko 91 kilogram.

Protivnik Vujovića biće Bjelorus Pjotr Ramankevič, koji je na startu bio bolji od Australijanca Branda Peričića 3:0.