NaslovnicaMina SportCrna Gora poražena u četvrtfinalu

Crna Gora poražena u četvrtfinalu

Podgorica, (MINA) – Golbal reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva A divizije u Samsunu.

Crnogorski golbalisti poraženi su danas u četvrtfinalnom meču od Litvanije 15:9.

Izabranike selektora Nikole Čurovića u nastavku šampionata očekuje razigravanje za plasman od petog do osmog mjesta i borba za opstanak u društvu najboljih.

Prvi rival biće im sjutra Belgija, koja je u četvrtfinalu izgubila od Njemačke 7:4

Pobjedom u tom duelu crnogorska reprezentacija izborila bi opstanak, dok će u slučaju poraza imati još jednu šansu da izbjegne ispadanje iz A divizije.

Litvanija je u četvrtfinalnom duelu opravdala ulogu favorita, ali ni Crna Gora nije ponovila izdanja iz prethodnih mečeva u Samsunu.

Samo jednom uspjela je da izjednači (2:2), a posljednji put zaprijetila je sredinom prvog poluvremena (4:3).

Litvanija je do odmora stekla tri gola prednosti (7:4), koju je u nastavku uspjela da uveća.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Nikola Nikolić sa osam, dok se jednom u strijelce upisao Marko Nikolić.

Selektor Čurović kazao je da je Crna Gora uprkos porazu još jednom pokazala da može da igra sa najjačim svjetskim selekcijama.

“Litvanija je jedna od njih, bronzana sa paraolimpijskih igara u Tokiju. Fali nam još iskustva i kvalitetnih mečeva, bilo je mnogo penala na današnjoj utakmici i to je glavni razlog poraza. Idemo dalje da pokušamo da ostvarimo naš glavni cilj – opstanak u A diviziji”, rekao je Čurović.

On očekuje da će crnogorska selekcija i protiv Belgije biti na svom nivou.

“Nadam se da ćemo biti na svom nivou i već u tom prvom meču osigurati mjesto u eliti”, rekao je Čurović.

Litvanija će u polufinalu igrati protiv zvaničnog šampiona, Njemačke.

U drugom polufinalu sastaće se Turska i Ukrajina.

Turska je u četvrtfinalnom meču pobijedila Rusiju 8:2, dok je Ukrajina nastup u polufinalu izborila pobjedom protiv Finske 8:4.