NaslovnicaCrna GoraLuksemburg pobijedio u Podgorici

Luksemburg pobijedio u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacije Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od Luksemburga 2:1, u utakmici četvrtog kola grupe 1 C Lige nacija.

To je prvi poraz crnogorskih fudbalera, nakon tri uzastopna trijumfa na startu Lige nacija.

Luksemburg se revanširao rivalu za poraz u prvom međusobnom duelu i upisao treći trijumf.

Crna Gora je povela golom Igora Ivanovića u 24. minutu.

On je iskoristio odlično ubacivanje Stevana Jovetića i glavom savladao Entonija Morisa.

To je njegov treći gol u trećem meču za reprezentaciju, u svega šest dana.

Izjednačio je Edvin Muratović u 42. minutu.

Momak porijeklom iz Podgorice iskoristio je lošu reakciju crnogorskih defanzvaca na ivici kaznenog prostora i asistenciju Aldina Skenderovića i savladao Milana Mijatovića.

Pitanje pobjednika riješio je Danel Sinani u 86. minutu.

Muratović je bio akter i prve velike šanse za Luksemburg, u 16. minutu, iskoristio je kratak pas Nikole Vukčevića ka Stefanu Saviću, ali je šutirao visoko preko gola Milana Mijatovića.

Mijatović je, dva minuta kasnije, bio siguran nakon šuta Sinanija.

Sinani je u 64. šutirao iz slobodnog udarca preko gola, a za malo je bio neprecizan I tri minuta kasnije.

Prvi šut ka luksemburškom golu uputio je Sead Hakšabanović u 22. minutu, ali je za malo bio neprecizan.

Priliku da se ponovo upiše u strijelce imao je Ivanović u 58. minutu, ali je iskosa sa desetak metara šutirao preko gola.

Posljednju priliku da promijeni rezultat imao je Savić, ali je njegov udarac glavom Moris odbranio.

U sudijskoj nadoknadi, isključeni su Marko Janković i Olivije Til, a prije vremena utakmiciu je završio i Marko Simić zbog dva žuta kartona.

Crnogorski fudbaleri u novembarskom terminu Lige nacija igraće 14. novembra u Bakuu sa Azerbejdžanom i tri dana kasnije u Podgorici sa Kiprom.