NaslovnicaMina SportFudbalBudućnost ubjedljiva, pobjede Sutjeske i Iskre

Budućnost ubjedljiva, pobjede Sutjeske i Iskre

Podgorica, (MINA) – Vodeći timovi Telekom Prve crnogorske fudbalske lige, Budućnost, Sutjeska i Iskra, ostvarili su pobjede u 28. kolu.

Budućnost je u Pljevljima savladala Rudar 4:0 i ostvarila 21. pobjedu ove sezone.

Lider šampionata do četvrtog trijumfa u nastavku prvenstva došao je golovima Dušana Stoiljkovića u 17, Panajotisa Moraitisa u 28. i 69. i Igora Ivanovića u 44. minutu.

Utakmica u Pljevljima kasnila je 52 minuta, jer je na tribinama bilo više od dozvoljenih 200 gledalaca.

Sutjeska je u Nikšiću savladala ekipu Titograda 3:1.

To je zvaničnom šampionu druga uzastopna, ukupno 14. pobjeda ove sezone.

Nikšićki tim poveo je golom Milutina Osmajića u 8. minutu.

OFK Titograd je izjednačio autogolom Nemanje Nedića u 28. minutu.

Novo vođstvo domaćinu donio je Božo Marković u 61. iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Dragan Grivić u 75. minutu.

Podgorički tim je porazom nastavio seriju od 11 mečeva bez pobjede.

Posljednju pobjedu ostvario je 1. decembra prošle godine.

Iskra je do treće pobjede u nastavku šampionata, ukupno 13. ove sezone, došla protiv Grblja u Danilovgradu 2:1.

Vođstvo domaćinu donio je Nemanja Kartal, autogolom u 27. minutu.

Prednost je udvostručio Driton Camaj u 51. minutu.

Konačan rezultat postavio je Vladan Kordić u 55. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Zete i Koma, koji su u Golubovcima igrali 1:1.

Ekipa sa Zlatice povela je pogotkom Nikole Zvrka u 26. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Elom Kođo u 39. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Podgorice i Petrovca, koji je završen 1:1.

Domaćin je poveo golom Nikole Vujnovića u 49. minutu.

Poravnao je Miloš Kalezić u 68. minutu.

Budućnost je, nakon 28. kola, vodeća na tabeli sa 66 bodova i ima 15 više od drugoplasirane Sutjeske.

Trećeplasirana Iskra osvojila je 47, na četvrtom mjestu je Zeta sa 39, dok je peta Podgorica sa 36 bodova.

U narednom kolu, u nedjelju, sastaće se: Sutjeska – Zeta, OFK Titograd – Iskra, Grbalj – Rudar, Budućnost – Podgorica i Petrovac – Kom.