NaslovnicaMina SportKošarkaBudućnost bolja od Mornara

Budućnost bolja od Mornara

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobjedom su počeli polufinalnu seriju plej-ofa regionalne ABA lige.

Budućnost je večeras u Podgorici savladala Mornar 97:88 (28:31, 24:20, 25:18 i 20:19).

Domaćin je prelomio meč u finišu treće četvrtine, a sredinom posljednjeg dijela stekao je dvocifrenu prednost i zadržao je do kraja.

Mornar je poveo na startu 2:0, vodio je i 5:2 i 12:7, dok je prednost nakon serije od 6:0 u petom minutu iznosila osam poena (20:12).

Domaćin je u finišu prve četvrtine, sa devet uzastopnih poena, došao do prvog vođstva od 26:24 u osmom minutu.

Nakon izjednačene druge četvrtine, u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu, Budućnost je u finišu trećeg dijela meča uspjela da dođe do prednosti od osam poena (77:69).

Prvi put dvocifrenu prednost stekla je u 34. minutu, nakon trojke Petra Popovića (82:71), a razlika je iznosila i 13 poena (97:84).

Budućnost su do pobjede vodili Džastin Kobs sa 22 i Nikola Ivanović sa 18 poena.

Važan doprinos startnom trijumfu dali su i Vili Rid sa 13, Danilo Nikolić sa 11, dok su po poen manje dodali Melvin Edžim i Petar Popović.

U barskom timu najbolji je bio Džejkob Pulen sa 24 koša.

Revanš je u petak u Baru.

Podgorica će biti domaćin i eventualnog trećeg meča, 11. maja.

U polufinalu plej-ofa igra se na dvije pobjede.

U drugom polufinalu, Crvena zvezda je u prvom meču u Beogradu savladala Igokeu 76:61.