NaslovnicaCrna GoraPobjeda crnogorskih fudbalera

Pobjeda crnogorskih fudbalera

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici, u prijateljskom meču, selekciju Bjelorusije 2:0.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića povela je golom Stefana Mugoše u 9. minutu.

Na 2:0 povisio je Sead Hakšabanović u 14. minutu, nakon dodavanja Marka Vešovića.

Priliku da poveća prednost imao je Igor Vujačić u 21. minutu, ali je njegov udarac glavom zaustavio bjeloruski golman Sergej Černik.

U šansi je bio i Hakšabanović u 28. minutu, ali je šutirao preko gola.

Mugoša je u samom finišu imao veliku šansu, nakon dva efektna driblinga, ali je bjeloruski golman bio siguran, kao i minut kasnije nakon šuta Branislava Janković sa oko 20 metara.

Na početku utakmice šansu je imala Bjelorusije, Vitalij Lisaković je bio sam ispred crnogorskog gola, ali je Vujačić uspio da ga izblokira.