NaslovnicaCrna GoraKlačaru i Beljkaš zlatne medalje

Klačaru i Beljkaš zlatne medalje

Podgorica, (MINA) – Karatisti pljevaljskog kluba Potoci, Luka Klačar i Neda Beljkaš osvojili su zlatne medalje u katama na elektronskom karate turniru Sportdata eTournament World Series – Kata 2 Arawaza.

Klačar je u konkurenciji dječaka do 12 godina, u finalnom meču, pobijedio Engleza Džordža Melona (24 : 23,7).

On je na putu do finala eliminisao Rusa Romana Kravcova (23:22,6), Švajcarca Platona Solarika (24,1:22,3), u četvrtfinalu Italijana Andreu Spana (23,7:23) i u polufinalnom meču Francuza Kamila Perinija (23,2:23).

Beljkaš je, u konkurenciji djevojčica do deset godina, u finalu slavila protiv Lemar Torozije iz Ujedinjenih Arapskih Emirata (23,6:23,5).

Na putu do finala pobijedila je Valeriju Glazgovu iz Bjelorusije (24,6:22), Poljakinju Helenu Suzi (24,2:21,7), Alenor Plinžer iz Luksemburga (23,9: 22,2) i Španjolke Eme Pankove Tadeski (24,7:23,8).

Na turniru nastupio je i Dušan Borović u kategoriji U10, ali je zaustavljen u drugom kolu. Učestvovali su takmičari iz preko 50 država, a snimak nastupa kataša ocjenjivali su WKF sudije i najbolji svjetski karatisti.