NaslovnicaCrna GoraCrnogorski rukometaši poraženi od Hrvatske

Crnogorski rukometaši poraženi od Hrvatske

Podgorica, (MINA) – Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je na startu Evropskog prvenstva u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

Crnogorski rukometaši izgubili su večeras u Gracu, u prvom kolu A grupe, od Hrvatske 27:21 (12:13).

Izabranici selektora Zorana Roganovića pružili su večeras snažan otpor rivalu, u prvom poluvremenu dva puta imali su prednost od dva gola (3:1 i 13:11), minimalno vođstvo na poluvremenu (13:12), a posljednji put vodili su u 33. minutu (14:13).

Crna Gora je povela na startu, a vodila je i 3:1 u osmom minutu.

Hrvatska je, sa tri uzastopna pogotka, prvi put došla do vođstva u desetom minutu (4:3), u 19. stekla dva gola razlike (9:7).

Oslabljena crnogorska selekcija u 29. minutu ponovo je povela (12:11), a u samom finišu prvog dijela, golom Vladana Lipovine, povisila prednost na 13:11.

Crna Gora je početkom drugog poluvremena vodila i 14:13 (33), ali se u nastavku nije najbolje snašla na hrvatsku odbranu 5:1.

Hrvatska serijom od 4:0 povela 17:14 u 37, razlika je u 46. iznosila pet (21:16), a u 50. minutu šest golova (23:17).

Izabranici trofejnog stručnjaka Lina Červara do kraja vodili su i sa osam golova razlike (27:19).

Najefikasniji u hrvatskoj selekciji bio je Luka Cindrić sa šest, dok su po četiri gola postigli Marino Marić i Zlatko Horvat.

U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu istakao Nebojša Simić, Nemanja Grbović je postigao šest, dok je Vladan Lipovina meč završio sa četiri gola.

U drugom meču te grupe Bjelorusija je pobijedila Srbiju 35:30.

Crna Gora će u drugom kolu, u subotu u 18 sati i 15 minuta, igrati sa Srbijom.