NaslovnicaCrna GoraBudućnost slavila u derbiju protiv Sutjeske

Budućnost slavila u derbiju protiv Sutjeske

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti pobijedili su večeras u Podgorici nikšićku Sutjesku 2:0, u derbi meču 26. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Lider šampionata upisao je 20. pobjedu i prednost u odnosu na drugoplasiranu Sutjesku uvećao na 18 bodova.

Domaćin je poveo golom Panajotisa Moraitisa u 21. minutu.

Konačan rezultat postavio je Miloš Raičković, efektnim pogotkom sa centra u 87. minutu.

Sutjeska je u drugom poluvremenu bila blizu gola, ali je izjednačenje spriječio golman Miloš Dragojević, odličnim intervencijama u nekoliko navrata.

Budućnost je od 28. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je zbog prigovora sudiji isključen Petar Grbić.

Ubjedljiv poraz doživjela je Iskra, koja je na gostovanju izgubila od Petrovca 4:1.

Domaći sastav do pobjede, sedme ove sezone, vodili su Petar Vukčević u 22. iz jedanaesterca, Milivoje Raičević u 32, Miloš Kalezić u 44. i Andrija Ražnatović u 63. minutu.

Jedini pogodak za Iskru postigao je Driton Camaj u 37. minutu.

Zeta i Podgorica igrali su u Golubovcima 1:1, a istim rezultatom završen je i duel Koma i Rudara na Zlatici.

Vođstvo ekipi Podgorice na Trešnjici donio je Balša Sekulić u 59. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat postavio je Ivan Vukčević u 70. minutu.

I na zlatici poveo je gostujući tim – pogotkom Velizara Janketić u 27. minutu.

Bod domaćinu donio je Japanac Arihiro Sentoku u 62. minutu.

Bez pobjednika završen je i duel Grblja i OFK Titograda, koji su u Radanovićima igrali 0:0.

Budućnost je, nakon 26. kola, vodeća na tabeli sa 63 boda i ima 18 više od drugoplasirane Sutjeske.

Trećeplasirana Iskra osvojila je 41, na četvrtom mjestu je Zeta sa 37, a po tri boda manje Rudar i Podgorica.

U narednom kolu, u petak, sastaće se: OFK Titograd – Zeta, Sutjeska – Grbalj, Iskra – Budućnost, Rudar – Petrovac i Podgorica – Kom.