NaslovnicaCrna GoraPobjeda Budućnosti, Sutjeska osvojili bod, poraz Iskre

Pobjeda Budućnosti, Sutjeska osvojili bod, poraz Iskre

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti ostvarili su pobjedu, Sutjeska je osvojila bod, dok je Iskra doživjela poraz u 29. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je pred svojim navijačima pobijedila ekipu Podgorice 1:0 i 22. trijumfom prednost u odnosu na drugoplasiranu Sutjesku uvećala na 17 bodova.

Odlučujući pogodak postigao je rezervista Vasilije Terzić u 85. minutu.

Podgorica je doživjela prvi poraz u nastavku šampionata, nakon što su ostvarili četiri remija i pobjedu, u Pljevljima protiv Rudara.

Bez pobjednika i golova završen je duel Sutjeske i Zete u Nikšiću (0:0).

Zvanični šampion je, nakon dva vezana trijumfa, upisao remi, deseti ove sezone.

Zeta je u četvrtoj uzastopnoj utakmici igrala neriješeno, a 13. put u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Iskra je u podgoričkom naselju Stari aerodrom poražena od OFK Titograda 2:1.

Domaći sastav u vođstvo doveo je Admir Adrović 30. minutu, 101. prvoligaškim pogotkom u karijeri.

Izjednačio je Ognjen Obradović u 52. iz jedanaesterca, a pobjedu OFK Titogradu, sedmu ove sezone, donio je Ermin Alić u 62. minutu.

OFK Titograd je prekinuo seriju od 11 utakmica bez pobjede.

Posljednji put trijumfovao je 1. decembra protiv Grblja pred svojim navijačima 1:0.

Pobjede u ovom kolu pred svojim navijačima ostvarili su i fudbaleri Petrovca i Grblja.

Petrovac je slavio protiv Kom 1:0, pogotkom Zorana Mikijelja u 83. minutu.

To je deveti trijumf Petrovca, dok je Kom nakon tri uzastopna remija upisao poraz, 13. u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Seriju loših rezultata prekinuo je Grbalj, koji je u Radanovićima pobijedio Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Radomir Đalović u trećem minutu sudijske nadoknade.

Grbalj je protiv Rudara prekinuo seriju od deset utakmica bez pobjede.

Rudar je bez pobjede u nastavku šampionata, sa samo jednom osvojenim bodom.

Budućnost je, nakon 29. kola, vodeća na tabeli sa 69 bodova i ima 17 više od drugoplasirane Sutjeske.

Trećeplasirana Iskra osvojila je 47, na četvrtom mjestu je Zeta sa 39, dok je peta Podgorica sa 36 bodova.

U 30. kolu, u četvrtak, sastaće se: Zeta – Petrovac, Kom – Budućnost, Podgorica – Grbalj, Rudar – OFK Titograd i Iskra – Sutjeska.