NaslovnicaMina SportKošarkaPobjeda Budućnost Volija u Baru

Pobjeda Budućnost Volija u Baru

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras Mornar Barsko zlato 73:62, u utakmici 19. kola AdmiralBet ABA lige.

Budućnost je zabilježila šest uzastopnu, ukupno 13. pobjedu ove sezone i ostala u trci za visok plasman.

Barski tim zabilježio je deseti poraz, a ove sezone ima i sedam po0bjeda.

Crnogorski derbi u Baru odlučen je početkom posljednje četvrtine, kada su gosti serijom od 10:0 poveli 65:54 u 35. minutu.

U zanimljivom meču domaćin je dvije četvrtine bio bolji rival i imao vođstvo.

Ostatak meča pripao je gostima, koji su opravdali ulogu favorita i potvrdili da imaju kvalitetniji tim.

Sredinom treće četvrtine preuzeli su vođstvo, a početkom posljednje odlučili pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Petar Popović i Vili Rid sa po 16, Kendrik Peri dodao je 13, a Edin Atć deset poena.

U barskoj ekipi po 11 poena ubacili su Balša Živanović i Nemanja Goprdić.

Pobjedu su juče ostvarili košarkaši SC Derbija protiv Krke iz Novog Mesta 86:76.