NaslovnicaMina SportKošarkaMornar Barsko zlato poražen od Crvene zvezde

Mornar Barsko zlato poražen od Crvene zvezde

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Mornar Barskog zlata poraženi su večeras u Beogradu od Crvene zvezde 81:74 (22:19, 19:19, 20:12 i 20:24), u utakmici 18. kola AdmiralBet ABA lige.

Barski tim pružio je dobar otpor zvaničnom šampionu i tri četvrtine bio ravnopravan rival.

Domaćin je pitanje pobjednika riješio početkom posljednje četvrtine, kada je serijom od 8:0 u 34. minutu poveo 72:58.

Razlika je, dva minuta kasnije, iznosila i 15 poena (75:60).

U samom finišu crnogorski predstavnik je sa šest uzastopnih poena uspio da smanji zaostatak i ublaži poraz.

Mornar je dobro počeo meč, poveo je na startu 5:0, a vodio je 10:6 i 11:8 u šestom minutu.

Crvena zvezda je, sa 12 vezanih poena, napravila preokret i došla do vbođstva od 20:11 (7).

Mornar je u 13. minutu izjednačio na 26:26, u 18. minutu posljednji put je zaostatak sveo na poen (39:38).

Beogradski tim do pobjede, 15. ove sezone, vodili su Dejan Davidovac sa 18 i Branko Lazić sa 13 poena.

U barskoj ekipi najbolji je bio Vladimir Mihailović sa 26, dok je Sead Šehović dodao 12 poena.

Budućnost Voli će u Podgorici, u 19 sati, ugostiti Cedevita Olimpiju.

SC Derbi je juče u Zagrebu poražen od Cibone 90:75.