NaslovnicaMina SportKik bokserima Lovćena tri medalje u Tešnju

Kik bokserima Lovćena tri medalje u Tešnju

Podgorica, (MINA) – Kik bokseri Lovćena nastup na Balkanskom kupu u Tešnju završili su sa tri medalje – po jednom zlatnom, srebrnom i bronzanom, saopšteno je iz cetinjskog kluba.

Mlađi junior Pavle Vušurović osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 75 kilograma, disciplina lou kik.

U finalnom meču nokautom u prvoj rundi pobijedio je predstavnika Srbije.

Srebrni je bio junior Ilija Perović, koji je u kategoriji do 57 kilograma, u izjednačenom i dinamičnom finalnom meču, na poene izgubio od predstavnika Bosne i Hercegovine.

Pionir Dragan Muratović morao je da se zadovolji bronzanim odličjem u kategoriji do 37 kilograma.

“Poražen je odlukom sudija 2:1, iako je vodio tokom cijelog meča do posljednjih deset sekundi. Na kraju su sudije bodovale 2:1 za Moldavca”, rekao je trener cetinjskih kik boksera Janko Kuzman agenciji MINA.

Balkanski kup okupio je u Tešnju borce iz 11 država, među kojima i tri člana Lovćena.

Novi izazov za kik boksere Lovćena biće 2. oktobra u Trebinju.