NaslovnicaMina SportFudbalBudućnost bolja od Jezera

Budućnost bolja od Jezera

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske ostvarili su pobjede, dok je Dečić doživio poraz u pretposljednjem, 35. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost, koja je ranije obezbijedila titulu, na svom stadionu savladala je Jezero 3:2 i upisala 25. trijumf ove sezone.

Do pobjede podgorički tim vodili su Draško Božović u 4, Petar Grbić u 10. iz jedanaesterca i Meldin Drešković autogolom u 11. minutu.

Strijelci za Jezero Ndue Mujeci u 24. i Vojin Pavlović u 44. minutu.

Sutjeska je na DG areni slavila protiv Podgorice 4:0, golovima Milutina Osmajića u 10. i 28, Alekse Marušića u 57. iz jednaesterca i Nikole Janjića u 59. minutu.

Dečić je na Starom aerodromu poražen od OFK Titograda 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Marko Roganović u 65. minutu.

Seriju od 12 utakmica bez pobjede prekinula je Iskra, koja je u Danilovgradu savladala Rudar 2:0, golovima Milana Đurišića u 8. i Bogdana Milića u 89. minuta.

Pobjedu u gostima ostvarila je Zeta, koja je kao gost slavila protiv Petrovca 2:0 golovima Matije Lambulića u 44. i Ivana Vukčevića u 67. minutu.

Budućnost je, poslije 35. kola, vodeća na tabeli sa 82 boda i ima 25 više od drugoplasirane Sutjeske.

Dečić je treći sa 53, na četvrtom mjestu je Podgorica sa 52, dok je peto Jezero sa 44 boda.