NaslovnicaMina SportUspješan nastup crnogorskih sportista u Burgasu i Gornjem Milanovcu

Uspješan nastup crnogorskih sportista u Burgasu i Gornjem Milanovcu

Podgorica, (MINA) – Crnogorski stonoteniseri i atletičari imali su uspješan nastup, koji je krunisan medaljama, na međunarodnim takmičenjima u bugarskom Burgasu i Gornjem Milanovcu.

Stonoteniseri su turnir završili sa osam medalja – po jednom zlatnom i srebrnom i šest bronzanih.

Zlatna je bila Samra Kojić u spojenim kategorijama 3-5, dok je kao drugoplasirani završio Pjetro Paljušević u klasi 7.

Bronzanim odličjima morali su da se zadovolje Đuro Krivokapić i Milijana Ćirković u klasi 6 i Dejan Bašanović u klasi 10.

Igran je i open turnir, na kojem su učestvovali osvajači medalja iz svih klasa.

Bronzane medalje osvojili su Samra Kojić i Milijana Ćirković u ženskoj, a Bašanović u muškoj konkurenciji.

Uspješan nastup stonotenisera podgoričke Luče krunisan je priznanjem Milijane Ćirković za najbolju stonoteniserku turnira.

Turnir je okupio oko 40 stonotenisera iz Bugarske, Srbije, Hrvatske, Rumunije i Crne Gore.

Na atletskom takmičenju, koje je održano u okviru kampa mladih paraolimpijaca u Gornjem Milanovcu, Marko Terić je u kategoriji F40 bio drugi u bacanju kugle hicem od 6,95 metara.

Njegov brat Vlado Terić osvojio je treće mjesto sa rezultatom 6,29 metara.

Kamp mladih paraolimpijaca održan je na sportskom stadionu Takovo i sportskoj dvorani Breza u Gornjem Milanovcu.

Crnogorske atletičare na kampu predvodio je trener atletske paraolimpijske reprezentacije Veljko Čegar.