NaslovnicaMina SportFudbalUbjedljiv poraz omladinske selekcije

Ubjedljiv poraz omladinske selekcije

Podgorica, (MINA) – Ženska omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Rigi od Letonije 5:1, u drugom kolu prve runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je prvi poraz crnogorske selekcije u grupi B4, nakon startnog trijumfa protiv Azerbejdžana 4:0.

Crrnogorske fudbalerke dobro su počele meč i imale nekoliko prilika.

Domaćin je u 41. minutu poveo autogolom Tanje Malesije, a prednost su početkom nastavka duplirale pogotkom Amelije Lipšane.

Na 2:1 smanjila je Anastasija Rakočević u 60. minutu.

Domaćin je u nastavku iskoristio brojne greške u odbrani crnogorskog tima i golovima Lipšane iz penala, Vuškane i Sipola došao do ubjedljivog trijumfa.

Crna Gora će turnir u Letoniji završiti u utorak utakmicom protiv Bugarske, koja ima dvije pobjede – 4:1 protiv Letonije i 1:0 protiv Azerbejdžana.