NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Brazil i Hrvatska rivali u četvrtfinalu

SP rezultati – Brazil i Hrvatska rivali u četvrtfinalu

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Brazila i Hrvatske biće rivali u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru.

Brazil je večeras na stadionu 974, u osmini finala, savladao Južnu Koreju 4:1.

Petostruki svjetski prvaci do plasmana među osam najboljih došli su golovima Vinisijusa Žuniora u 7, Nejmara iz jedaanesterca u 13, Rišarlisona u 29 i Lukasa Pakete u 36. minutu.

Počasni pogodak za Južnu Koreju postigao je Seung-Ho Paik u 76. minutu.

Hrvatska je nastup u četvrtfinalu izborila, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, protiv Japana ukupnim rezultatom 4:2.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 1:1, a rezultat nije promijenjen ni nakon produžetaka.

Junak trijumfa Hrvatske bio je golman Dominik Livaković, koji je u penal seriji odbranio tri jedanaesterca.

Japan je poveo golom Daizena Maede u 43. minutu. Izjednačio je Ivan Perišić u 55. minutu udarcem glavom sa 15 metara, nakon ubacivanja Dejana Lovrena.

U penal seriji precizni za Hrvatsku bili su Nikola Vlšić, Marcelo Brozović i Mario Pašalić, dok je Marko Livaja pogodio stativu.

Jedini pogodak za Japan postigao je Takuma Asano. Livaković je odbranio udarce Takumiju Minaminu, Kaoru Mitomi i Maju Jošidi.

Duel Brazila i Hrvatske na programu je u petak u 16 sati.

Istog dana, četiri sata kasnije, za polufinale igraće Argentina i Holandija.