NaslovnicaMina SportFudbalPioniri slavili protiv Luksemburga

Pioniri slavili protiv Luksemburga

Podgorica, (MINA) – Pionirska fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Luksemburg 4:0, u drugom kolu UEFA Razvojnog turnira u Poljskoj.

To je prvi trijum trijumf crnogorske selekcije na turniru, nakon ubjeldjivog poraza na startu od Poljske 7:1.

Izabranici selektora Minje Ljumovića do vođstva stigli su u 19. minutu, nakon gužve pred golom rivala, u kojoj se najbolje snašao Nemanja Kljajević.

na 2:0, dva minuta kasnije, povisio je Nikola Milačić, koji je uspješno završio akciju Radomira Milića i Mihaila Radovića.

Rezultat se nije mijenjao do finiša, kada je Crna Gora ponovo došla do dva gola u kratkom vremenskom intervalu.

U 86. minutu Nikola Vukoje se upisao u listu strijelaca, dok je minut kasnije Luka Vušurović postavio konačan rezultat.

Ljumović je kazao da se teško vratiti nakon visokog poraza u prvom meču, navodeći da nijesu zaslužili takav rezultat.

“Tražio sam od dječaka da poprave utisak, da budu više agresivniji u igri, bolji u samoj završnici, i naravno, bolju defanzivu. Tokom čitavog meča diktirali smo ritam, bili bolji u svim segmentima, što se na kraju i isplatilo. Danas se sve poklopilo u našu korist”, rekao je Ljumović.

Crna Gora će u trećem kolu turnira, 20. oktobra, igrati sa Letonijom.