NaslovnicaMina SportPeković 66. u slalomu, Kasom odustao

Peković 66. u slalomu, Kasom odustao

Podgorica, (MINA) – Crnogorski skijaš Branislav Peković osvojio je 66. mjesto u slalomu na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u italijanskoj regiji Friuli-Venecija Đulija.

On je nakon prve vožnje imao 75. rezultat, a nastup je završio u vremenu minut, 48 sekundi i 82 stotinke.

Drugi crnogorski predstavnik, Petar Kasom, napravio je grešku i odustao u prvoj vožnji.

U slalomu startovalo je 100 skijaša.

Prvu vožnju završilo je 86, a obje 75 skijaša.

Pobijedio je Francuz Emil Bor.

Srebrni je bio Šveđanin Gustav Visting, dok je bronzanu medalju osvojio Moris Cudresl iz Austrije.

Za sjutra predviđen je slalom skijašica, a crnogorsko skijanje predstavljaće Anastasija Vukasović.

Kasom i Peković ponovo će na stazu u petak, kada je na programu veleslalom.

Mladići i djevojke iz svih evropskih zemalja, uzrasta od 15 do 18 godina takmiče se u 12 zimskih olimpijskih sportova – alpskom skijanju, biatlonu, kros kantriju, karlingu, umjetničkom klizanju, skijaškom trčanju, nordijskoj kombinaciji, ski monteringu, snoubordu, skijaškim skokovima, hokeju na ledu i brzom klizanju.