NaslovnicaMina SportFudbalMPCFL: Budućnost jesenji prvak, Jezero i Sutjeska bez golova

MPCFL: Budućnost jesenji prvak, Jezero i Sutjeska bez golova

Podgorica, (MINA) – Duel Jezera i Sutjeske završen je bez pobjednika, dok je Budućnost pobjedom jesenji dio šampionata završila kao prvoplasirana.

Budućnost je na DG areni, u 19. kolu Meridianbet Prve crnogorske lige, pobijedila Mladost 3:1 i upisala 11. trijumf ove sezone.

Domaćin je poveo golom Borisa Došljaka u petom minutu. Poravnao je Vasilije Adžić u 23, a prednost gostima donio je Miloš Brnović u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Konačan rezultat postavio je Balša Sekulić u petom minutu sudijske nadoknade.

Jezero i Sutjeska igrali su u Baru 0:0, a bod iz tog duela bio je dovoljan da plavski tim prvi dio sezone završi na trećem mjestu.

Na jučerašnjim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Dečić – Jedinstvo 3:1, Rudar – Arsenal 2:0 i Petrovac i Mornar 0:0.

Budućnost je, nakon 19. kola, vodeća na tabeli sa 39 bodova i ima dva više od drugoplasiranog Dečića.

Jezero je treće sa 28, dok su po bod manje osvojili Sutjeska i Mornar.