NaslovnicaMina SportFudbalKup CG rezultati - Budućnost penalima eliminisala Mornar, u polufinalu i Dečić,...

Kup CG rezultati – Budućnost penalima eliminisala Mornar, u polufinalu i Dečić, Jezero i Rudar

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisala je Mornar i plasirali se u polufinale Kupa Crne Gore.

Nastup u polufinalu izborili su i Dečić, Jezero i Rudar.

Budućnost je večeras u Baru, u četvrtfinalnom meču,
pobijedila Mornar penalima 4:2.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 2:2.

Barani su rano poveli 2:0, sa dva gola francuskog napadača Krisa Marlona Ondonga-Mbe u 4. i 12. minutu.

Na 2:1 smanjio je Petar Grbić u 41, a konačan rezultat postavio je Vasilije Adžić u 64. minutu.

U penal seriji presudila su dva nerealizovana jedanaesterca Andrije Kaluđerovića u prvoj i Jorija Okamota u četvrtoj seriji.

Precizni sa bijele tačke bili Marko Mrvaljević, Petar Grbić, Tonči Mujan i Balša Sekulić.

Za Mornar, penale su realizovali Vojin Jeknić i Jovan Baošić.

Dečić je u podgoričkom naselju Stari aerodrom, u četrvrtfinalnom meču, savladao Petrovac 2:1.

Vođstvo lideru Meridianbet Prve crnogorske lige donio je Draško Božović u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Poravnao je Aldin Adžović u 61, a pitanje pobjednika riješio je Pjeter Ljuljđuraj u drugom minutu sudijske nadoknade.

Jezero je nastup u polufinalu izborilo ubjedljivom pobjedom u Beranama protiv Koma 6:1.

Do ubjedljivog trijumfa i polzufionala došao je golovima Edisa Redžepagića u 4, Balše Toškovića u 12, Petra Pavlićevića u 46. i 82, Marka Šimuna u 52, Anila Julevića u 71. minutu.

Jedini pogodak za Kom, izjednačujući na utakmici, postigao je Vladimir Perišić u desetom minutu utakmice.

Rudar je u Kotoru savladao Bokelj tek nakon boljeg izvođenbja jedanaesteraca 5:4.

Utakmica je u regularnom toku završena 1:1.

Gosti su poveli golom Vaska Kalezića u 22. minutu iz jednaesterca.

Poravnao je Igor Poček u 65. minutu.

Junak trijumfa pljevaljskog sastava bio je golman Balša Radanović, koji je u trećoj seriji odbranio šut Vladanu Kordiću.

Precizni za Rudar bili su Vasko Kalezić, Miloš Bakrač, Aleksandar Milić, Stefan Radojičić i Miloš Zečević.

Pogotke za Bokelj upiusali su Poček, Lazar Pajović, Fatih Muković i Dejan Pepić.