NaslovnicaMina SportFudbalCrnogorske fudbalerke poražene od Sjeverne Irske

Crnogorske fudbalerke poražene od Sjeverne Irske

Podgorica, (MINA) – Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Podgorici od Sjeverne Irske 2:0, u prvom meču baraža za UEFA B Ligu nacija.

Crnogorska reprezentacija u prvom poluvremenu pružila je dobar otpor favorizovanom rivalu, a u uz malo sreće u nastavku mogla je i do povoljnijeg rezultata.

Imala je i dvije dobre šanse, ali Armisa Kuč u 2. i 40. minutu nije uspjela da se upiše u strijelce.

Irska je do pobjede došla golovima Loren Vejd u 71. i Demi Vens u prvom minutu sudijske nadoknade.

Revanš je 27. februara na Vindzor parku (19) u Belfastu.

Crna Gora je baraž izborila kroz grupu 3 Lige C, u kojoj je upisala četiri pobjede i dva poraza.

Sjeverna Irska je bila treća u grupi 1 Lige B, sa dva trijumfa, remijem i tri poraza.