NaslovnicaMina SportKošarkaStudentski centar bolji od Sparsa

Studentski centar bolji od Sparsa

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Studentskog centra pobijedili su danas u Podgorici sarajevski Spars 99:89, u prvoj utakmici finala plej-ofa ABA druge lige.

Domaćin je, serijom od 16:0, poveo 40:27 u 16. minutu i u većem dijelu meču imao dvocifrenu prednost.

Bilo je i 51:36, a prednost od 15 poena podgorički tim imao je i početkom posljednje četvrtine (76:61).

Spars je u nastavku uspio da smanji zaostatak i minut i četiri sekunde prije kraja svede ga na tri poena (92:89).

U samom finišu bolje se snašao domaćin i serijom od 7:0 trijumf učinio ubjedljivijim.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Pavićević sa 20, Brajan Alen je ubacio 18, a poen manje Marko Tejić.

Dvocifren je bio i Igor Drobnjak sa 11 košeba.

U sarajevskom timu najbolji je bio Orelik Gediminis sa 20, Amar Gegić je ubacio 19, a po poen manje Almir Hasandić i Kenan Kamenjaš.

Revanš je na programu u četvrtak.

Ekipa koja u dva meča, u ukupnom skoru, bude uspješnija izboriće plasman u ABA ligu.

Poraženi sastav igraće baraž sa Splitom, na dva dobijena meča.

Uspješniji tim igraće naredne sezone ABA ligu.