NaslovnicaMina SportFudbalPobjede Sutjeske i Dečića, poraz Budućnoti

Pobjede Sutjeske i Dečića, poraz Budućnoti

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Sutjeske i Dečića ostvarili su pobjede, dok je Budućnost doživjela poraz u 19. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige (TPCFL)

Sutjeska je u Nikšiću savladala Podgoricu 3:0 i prekinula seriju od pet mečeva bez pobjede.

Jesenji prvak do 12. pobjede ove sezone došao je golovima Boža Markovića u 70. i Darka Nikača u 75. i 77. minutu.

Podgorica je u Nikšiću prekinula niz od pet mečeva bez poraza.

Budućnost je u Pljevljima poražena od Rudara 3:1.

Vođstvo domaćem timu, koji je upisao šestu pobjedu ove sezone, donio je Zakarija Suraka u 71. minutu.

Izjednačio je Viktor Đukanović u 75, a do nove prednosti Rudar je došao pogotkom Dušana Živkovića iz jedanaesterca u 78. minutu.

Sve dileme riješio je, autogolom u trećem minutu sudijske nadoknade, Nemanja Sekulić.

Dečić je u Tuzima savladao Zetu 1:0 i osmim trijumfom preuzeo drugo mjesto na tabeli od Budućnosti.

Odlučujući pogodak, za osmi trijumf Dečića ove sezone, postigao je Ivan Novović u 64. minutu.

Seriju od sedam prvenstvenih utakmica bez pobjede prekinulo je Jezero, koje je u Danilovgradu savladalo Iskru 1:0.

Plavski tim do četvrtog trijumfa ove sezone došao je golom Fatiha Mukovića u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Iskra je od 88. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Irfan Šahman.

U primorskom derbiju, Petrovac je pred svojim navijačima savladao Mornar 2:0.

Petrovac je do osmog trijumfa došao golovima
Marka Živanovića u 74. i Adnana Bašića u 78. minutu.

Mornar je upisao sedmi poraz, a seriju bez pobjede povećao je na deset mečeva.

Sutjeska je jesenji dio šampionata završila na prvom mjestu sa 41 bodom i ima osam više od drugoplasiranog Dečića.

Budućnost je treća sa 32, na četvrtoj poziciji je Petrovac sa 30, dok je peta Iskra sa 26 bodova i dvije utakmice manje.

Za ponedjeljak najavljena su dva odgođena meča 16. kola.

U Danilovgradu sastaće se Iskra i Mornar, a u Beranama Jezero i Zeta.