NaslovnicaMina SportFudbalMinimalan trijumf Budućnosti, Sutjeska i Dečić osvojili po bod

Minimalan trijumf Budućnosti, Sutjeska i Dečić osvojili po bod

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti, Rudara i OFK Titograda, ostvarili su minimalne pobjede, dok su Sutjeska i Dečić osvojili po bod, u 21. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je na DG areni pobijedila Podgoricu 1:0.

Odlučujući pogodak, za 17. trijumf zvaničnog šampiona, postigao je Dejan Zarubica u 76. minutu.

Budućnost je zahvaljujući remiju Sutjeske i Dečića prednost u odnosu na najbliže rivale uvećala na 21 bod.

Sutjeska je u Nikšiću igrala sa Iskrom neriješeno 2:2.

Nikšićki tim poveo je golom Dragana Grivića u 39. minutu.

Izjednačio je Ivan Vuković u 49. iz jedanaesterca, a prednost gostima, minut kasnije, donio je Zoran Petrović.

Konačan rezultat postavio je Nikola Janjić u 58. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel u Tuzima, između Dečića i Jezera iz Plava.

To su prvi bodovi za obje ekipe u proljećnom dijelu šampionata, nakon poraza od Iskre, odnosno Zete.

Rudar je u Golubovcima pobijedio Zetu 1:0 i izjednačio se sa rivalom na tabeli, sa po 28 bodova.

Odlučujući pogodak za peti uzastopni, ukupno deveti, trijumf pljevaljskog tima ove sezone postigao je Miloš Zečević u 42. minutu iz jedanaesterca.

Minimalan trijumf upisao je i OFK Titograd, koji je u podgoričkom naselju Stari aerodrom pobijedio Petrovac 1:0.

Pogodak, vrijedan tri boda, postigao je Marko Roganović u 63. minutu.

Budućnost je, poslije 21. kola, vodeća sa 53 boda i ima 21 više od Sutjeske i Dečića.

Po 28 osvojili su Iskra, Zeta i Rudar, a bod manje Podgorica.

U narednom kolu, u nedjelju, sastaće se: Rudar – Petrovac, Budućnost – OFK Titograd, Iskra – Podgorica, Jezero – Sutjeska i Zeta – Dečić.