NaslovnicaMina SportPoraz Budućnosti u Odenzeu

Poraz Budućnosti u Odenzeu

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnosti poražene su danas u Odenzeu od istoimenog danskog tima 30:21 (12:8), u utakmici trećeg kola B grupe Lige šampiona.

To je treći poraz crnogorskog prvaka na startu nove sezone, nakon što je izgubila i od Podravke u Koprivnici 29:26 i CSKA pred svojim navijačima 25:22.

Danski tim je zadržao maksimalan učinak i poslije trećeg kola, nakon što je slavio i protiv Borusije Dortmund 32:27 i Ramniku Vlčee 30:21.

Crnogorski prvak ni u Odenzeu nije bio na svom nivou, podbacio je u napadu, pogotovo u prvom dijelu, kada je postigao svega osam golova.

Budućnost u Odenzeu nijednom nije vodila, a samo jednom uspjela je da izjednači (3:3) u petom minutu.

Odenze je poveo na startu 2:0 i 3:1, a nakon izjednačenja serijom od 4:0 došao je do vođstva od 7:3 u 12. minutu.

Razlika je u 21. iznosila pet (10:5), koliko je bilo i u 28. minutu (12:7).

Ekipa trenera Dragana Adžića početkom nastavka dva puta je zaostatak smanjila na tri (12:9 i 14:11), ali je domaćin sa četiri uzastopna pogotka u 39. minutu stekao tada rekordnu prednost od sedam golova (18:11).

Vođstvo danskog tima u 48. iznosilo je devet (24:15), a u 52. minutu prvi put stekao je dvocifrenu prednost (27:17).

Razlika je iznosila i 11 golova (28:17) u 53. minutu.

Najefikasnija u danskom timu bila je Džesika Da Silva Kintino sa osam, dok su Mie Hojlund i Helena Elver Heges meč završile sa po pet golova.

U ekipi Budućnosti, Andrea Lekić i Majda Mehmedović postigle su po šest, dok je Tatjana Brnović dodala četiri gola.

Budućnost će u narednom kolu, 10. oktobra, ugostiti francuski Brest.