NaslovnicaMina SportKošarkaMornar pobijedio FMP

Mornar pobijedio FMP

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Mornar Barskog zlata pobijedili su večeras u Baru ekipu FMP-a 82:78 (22:20, 23:26, 18:19 i 19:13), u utakmici 17. kola AdmiralBet ABA lige.

Barski tim revanširao se rivalu za poraz u Železniku (83:81) i zabilčježio sedmi trijumf u regionalnom takmičenju ove sezone.

Pobjednik neizvjesnog duela odlučen je u posljednjih dva i po minuta, nakon što je domaćin serijom od 6:0 poveo 81:75.

Mornar su do pobjede vodili Aleksandar Lazić sa 19 i Sead Šehović sa 17, dok je Nemanja Gordić ubacio 14 poena.

U ekipi FMP-a, koja je doživjela četvrti poraz, najbolji je bio Geret Nevils sa 17 poena.

Budućnost Voli će sjutra u Laktašima, sjutra u 16 sati i 30 minuta, protiv Igokee, dok će SC Derbi u ponedjeljak ugostiti Split.