NaslovnicaMina SportKošarkaBudućnost bolja od Valensije

Budućnost bolja od Valensije

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici špansku Valensiju 71:70, u utakmici drugog kola B grupe Eurokupa.

To je drugi trijumf podgoričkog tima ove sezone, nakon što je na startu slavio i protiv Ulma 86:79.

Valensija je, nakon izjednačene prve četvrtine, početkom druge napravila seriju od osam uzastopnih poena i u 13. minutu povela 26:18.

Razlika je u 19. iznosila deset poena (38:28).

Budućnost je u posljednjoj četvrtini uspjela da se vrati u meč i izjednači na 64:64, a u samom finišu, u uzbudljivoj završnici, da napravi prokret i dođe do vođstva i pobjede.

Odlučujuće poene postigao je Džastin Kobs 22 sekunde prije kraja.

Valensija je imala posljednji napad, ali nije uspjela da ga realizuje.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Edin Atić sa 17, Vladimir Micov ubacio je 14, a KObs deset poena.

U španskom timu, koji poslije drugog kola ima polovičan učinak, najbolji je bio Klemen Prepelič sa 14, dok je Bojan Dubljević ubacio sedam poena.

Budućnost će u narednom kolu, 3. novembra, ugostiti Virtus iz Bolonje.