NaslovnicaMina SportFudbalPobjeda Budućnosti, Dečiću i Podgorici po bod

Pobjeda Budućnosti, Dečiću i Podgorici po bod

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti ostvarili su pobjedu, dok su Dečić i Podgorica osvojili po bod, u 13. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala OFK Titograd 4:0.

Lider šampionata do devete pobjede ove sezone došao je golovima Dejana Zarubice u 20, Draška Božovića u 26. iz jedanaesterca, Igora Ivanovića u 76. i Aleksandra Vujačića u drugom minutu sudijske nadoknade.

Zvanični šampion ima i utakmicu manje, uz dva poraza i remi.

Dečić i Zeta igrali su u Tuzima 0:0, a pobjednika nije bilo ni u duelu Podgorice i Iskre, koji su na DG areni igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Japanca Arihira Sentokua u 50. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ivan Vuković u 71. minutu.

Iznenađenje je priredilo plavsko Jezero, koje je u Nikšiću savladalo Sutjesku 1:0 i ostvarilo treću pobjedu u gostima, ukupno petu ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Vojin Pavlović u 44. minutu.

Sutjeska je meč završila sa igračem manje, nakon što je u 52. minutu isključen Novica Eraković.

Bez pobjednika završen je duel Petrovca i Rudara, koji su na stadionu pod Malim brdom igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Zorana Mikijelja u četvrtom minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Miljan Vlaisavljević u 32. minutu iz jedanaesterca.

Budućnost je, poslije 13. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 28 bodova.

Dečić je drugi sa 23, Podgorica i Zeta osvojili su po 19, a bod manje Jezero.