NaslovnicaMina SportFudbalPobjede Budućnost i Iskre, remi Dečića

Pobjede Budućnost i Iskre, remi Dečića

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti i Iskre ostvarili su pobjede, dok je Dečiću pripao bod u 12. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Budućnost savladala je na Gradskom stadionu ekipu Podgorice 1:0 i upisala osmi trijumf ove sezone.

Odlučujući pogodak, vrijedan tri boda, postigao je Miloš Raičković u 47. minutu.

Iskra je u Danilovgradu slavila protiv Sutjeske 3:0, golovima Balše Boričića u 6, Bogdana Milića u 65. i Zorana Petrovića u 84. minutu.

Drugoplasirani Dečić igrao je u Beranama sa Jezerom 0:0 i poslije 12. kola jedini je bez poraza u dosadašnjem dijelu šampionata.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Zete i Titograda.

Zeta je u Pljevljima savladala Rudar 3:0 i upisala peti trijumf ove sezone.

Ekipu iz Golubovaca do pobjede vodili su Mijat Lambulić u 34, Vasko Kalezić u 59. i Goran Milojko u 79. minutu.

U derbiju začelja Titograd je u Petrovcu pobijedio istoimeni domaći tim 3:1.

Podgorički tim poveo je autogolom Zorana Mikijelja u 18. minutu.

Izjednačio je Milovan Ilić u 27, a novo vođstvo gostima donio je Alden Škrijelj u 48. minutu.

Konačan rezultat postavio je Miloš Kalezić u 84. minutu.

Budućnost je, poslije 11. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 25 bodova.

Dečić je drugi sa 22, Podgorica je osvojila 18, a po dva boda manje Sutjeska i Iskra.

U narednom kolu, u nedjelju, sastaće se: Petrovac – Rudar, Titograd – Budućnost, Podgorica – Iskra, Sutjeska – Jezero i Dečić – Zeta.