NaslovnicaMina SportCrna Gora pobjedom protiv Grčke do četvrtfinala

Crna Gora pobjedom protiv Grčke do četvrtfinala

Podgorica, (MINA) – Golbal reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Grčku 12:5 i kolo prije kraja prve faze takmičenja obezbijedila četvrto mjesto u A grupi i plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva A divizije u Samsunu.

To je prvi trijumf crnogorskih golbalista na šampionatu, nakon dva startna poraza od Njemačke 6:4 i Turske 6:4.

Crnogorski golbalisti odigrali su u Samsunu još jedan dobar meč, potpuno nadigrali rivala i prvi put pobijedili ga na zvaničnim takmičenjima.

Izabranici selektora Nikole Čurovića su, nakon startnog vođstva rivala od 1:0 i 2:1, do poluvremena serijom od 4:0 napravili preokret i poveli 5:2.

U nastavku su sa dva vezana gola povećali prednost i praktično već tada roješili sve dileme.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Nikolić sa šest, Nikola Nikolić je postigao četiri, a Mirnes Ramović dva gola.

Čurović je kazao da je zadovoljan ostvarenim rezultatom i plasmanom u četvrtfinale.

“Teška utakmica sa psihološkog aspekta protiv nama neugodnog protivnika. Igra je mogla da bude bolja, ali je najbitnije da smo pobijedili”, rekao je Čurović.

Crna Gora će u posljednjem kolu, sjutra u osam sati i deset minuta, igrati sa Finskom.

“Do kraja grupne faze očekuje nas još jedna utakmica, protiv Finske, koja će odrediti konačan plasman. Nadam se pobjedi i dobroj igri, što bi nam dosta značilo za samopouzdanje”, rekao je crnogorski selektor.

Grčka je porazom od crnogorske reprezentacije ostala bez šansi za opstanak u A diviziji.

Prema propozicijama, po četiri prvoplasirane reprezentacije izboriće četvrtfinale, dok će najslabije selekcije iz obje grupe izgubiti status člana A divizije.

U niži rang, nakon nokaut faze, preseliće se i osmoplasirana reprezentacija.