NaslovnicaInfografikeCRNA GORACrna Gora pobijedila Sloveniju i izborila drugu fazu EP

Crna Gora pobijedila Sloveniju i izborila drugu fazu EP

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Crne Gore pobijedile su večeras u Herningu selekciju Slovenije 26:25 (14:9) i plasirale se u drugu fazu Evropskog prvenstva u Danskoj.

To je prvi trijumf crnogorskih rukometašica na šampionatu, nakon startnih poraza od Francuske (24:23) i Danske (28:19).

Crnogorske rukometašice su meč za treće mjesto i glavnu rundu u većem dijelu odigrale dobro, sredinom prvog dijela serijom 5:0 stekle su prednost od šest golova (9:3), koliko je bilo i na poluvremenu (15:9).

Razlika je u 42. iznosila osam golova (22:14), kao i dva minuta kasnije (23:15).

Uslijedio je pad u igri izabranica selektora Kima Rasmusena i osam minuta bez datog gola, koji je omogućio rivalu da se vrati u meč i zaostatak svede na gol (25:24).

Sve dileme riješila je Itana Grbić, minut i po prije kraja za vođstvo od 26:24.

Najefikasnija u pobjedničkoj reprezentaciji bila je Jovanka Radičević sa devet, Jelena Despotović postigla je šest, a gol manje Đurđina Jauković.

U slovenačkoj selekciji najbolja je bila Ana Gros sa sedam golova.

Crna Gora će u nastavku šampionata igrati sa Rusijom, Švedskom i Španijom.

Prvi rival crnogorskim rukometašicama u glavnoj rundi takmičenja, u četvrtak, biće Švedska, drugoplasirana reprezentacija B grupe.