NaslovnicaMina SportFudbalBudućnosti bod, pobjede Sutjeske i Iskre

Budućnosti bod, pobjede Sutjeske i Iskre

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti osvojili su samo bod, dok su Sutjeska i Iskra ostvarile pobjede u 31. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost, koja je u prošlom kolu obezbijedila šampionski trofej, igrala je pred svojim navijačima sa Petrovcem 1:1.

Domaćin je poveo golom Dušana Stoiljkovića u 58. minutu.

Konačan rezultat, samo tri minuta kasnije, postavio je Halil Muharemović.

Sutjeska je u Nikšiću, golovima Marka Ćetkovića u 12. i Marka Vučića u 36. minutu, pobijedila pljevaljski Rudar 2:0 i upisala 15. trijumf

Domaći teren odbranila je i Iskra, koja je u Danilovgradu pobijedila Zetu 3:1.

Do pobjede, 15. ove sezone, vodili su je Driton Camaj u 5. i 62. i Luka Malešević u 56. minutu.

Jedini pogodak za Zetu postigao je Srđan Krstović u 20. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel OFK Titograda i Podgorice, dok je Kom u Petrovcu slavio protiv Grblja 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Sava Gardašević u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Budućnost je, nakon 31. kola, vodeća na tabeli sa 73 boda i ima 18 više od drugoplasirane Sutjeske.

Trećeplasirana Iskra osvojila je 53, dok po 40 bodova imaju Zeta i Podgorica.

U narednom kolu, 5. jula, sastaće se: Zeta – Budućnost, Petrovac – Grbalj, Kom – OFK Titograd, Podgorica – Sutjeska i Rudar – Iskra.