NaslovnicaMina SportBudućnost bolja od Odenzea

Budućnost bolja od Odenzea

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Odenzea 27:24, u utakmici 12. kola Lige šampiona.

Podgorički tim revanširao se rivalu za poraz u prvom međusobnom duelu (30:21) i upisala četvrtu pobjedu ove sezone.

U dosadašnjem dijelu takmičenja ostvarila je dva remija i pet poraza.

Budućnost je nadigrala rivala, tokom cijelog meča bila je u vođstvu koje je u finišu dva puta iznosilo i pet golova (26:21, 27:22).

Odenze je samo jednom, u sedmom minutu, bio u vođstvu (4:3), a posljednji put zaostatak je sveo na gol u 29. minutu (15:14).

Najefikasnija u pobjedničjkom timu, na čijem se golu istakla Barbara Arehart sa 20 odbrana, bila je Jovanka Radičević sa devet, Itana Grbić postigla je sedam, a Majda Mehmedović pet golova.

U danskoj ekipi, koja je doživjela peti poraz, najbolja je bila Lois Abing sa deset pogodaka.

Budućnost će takmičenje u Ligi šampiona nastaviti 29. januara duelom protiv Đera u Podgorici.