fbpx
NaslovnicaMINA BusinessAddiko banka i Cortex potpisali Memorandum o saradnji

Addiko banka i Cortex potpisali Memorandum o saradnji

Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Addiko banka i ICT klaster za informacione tehnologije, inovacije, edukaciju, dizajn i tehnološki razvoj Crne Gore, Cortex, potpisali su Memorandum o saradnji, sa ciljem daljeg jačanja međusobne saradnje i zajedničkog djelovanja na razvoju digitalnih inovacija u finansijskom sektoru.

Memorandum su potpisali predsjednik Upravnog odbora Addiko banke, Christoph Schoen, članica Upravnog odbora Addiko banke Danijela Vuksanović i izvršna direktorica ICT klastera Cortex, Maja Laušević Odalović.

Vuksanović je istakla zadovoljstvo dosadašnjom saradnjom između dvije organizacije i izrazila očekivanja u pogledu budućih zajedničkih inicijativa.

„Saradnja Addiko banke i Cortexa nije nova – kroz zajednički rad u Fintech odboru i učešće u izradi Strategije za razvoj ovog sektora već smo ostvarili konkretne rezultate. Ovim memorandumom potvrđujemo svoje opredjeljenje da nastavimo sa inovacijama i stvaranjem mostova između finansijskog i IT sektora“, navela je Vuksanović.

Dokument definiše okvir strateške saradnje usmjeren na primjenu domaćih IT rješenja, unapređenje digitalnih usluga, jačanje finansijske i digitalne pismenosti, kao i zajedničko djelovanje u okviru važnih događaja poput Addiko SMEvolution konferencije i IT SPOT ’25.

Takođe, planirana je izrada posebnih finansijskih proizvoda namijenjenih IT i biznis zajednici, uz podršku inovacijama u sektoru malih i srednjih preduzeća.

Laušević Odalović kazala je da potpisivanje tog memoranduma predstavlja značajan korak u jačanju saradnje između ICT industrije i finansijskog sektora, posebno u domenu digitalne transformacije i razvoja fintech rješenja.

„Kao klaster koji okuplja vodeće aktere iz oblasti informacionih tehnologija i predano radi na unapređenju digitalnog ekosistema u Crnoj Gori, prepoznajemo važnost partnerstva sa institucijama koje dijele našu viziju moderne, efikasne i tehnološki napredne ekonomije. U skladu sa našim strateškim ciljevima – da podstičemo inovacije, razvijamo održiva digitalna rješenja i stvaramo mostove između tehnoloških kompanija i drugih ključnih sektora – vjerujemo da ćemo kroz zajedničke inicijative sa Addiko bankom dodatno osnažiti fintech zajednicu i doprinijeti ubrzanom razvoju digitalnih usluga u Crnoj Gori“, rekla je Laušević Odalović.

Potpisnice su se saglasile da će zajedničke aktivnosti biti sprovođene u skladu sa principima održivog razvoja, profesionalnim standardima, važećim zakonima i ESG principima poslovanja.

Pravo preuzimanja ovog sadrzaja imaju samo korisnici Agencije MINA.
Kompletna informacija dostupna je korisnicima na linku MINA SERVIS
Longer version of article is available on a link MINA ENGLISH SERVIS

Najčitanije

Pari Sen Žermen u finalu

Podgorica, (MINA) - Fudbaleri Pari Sen Žermena (PSŽ) plasirali su se u finale Lige...

Sutjeska u plej-ofu