NaslovnicaCrna GoraPoraz crnogorskih rukometašica

Poraz crnogorskih rukometašica

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Kumamotu od Rusije 35:28 (17:16), u utakmici drugog kola Glavne runde Svjetskog prvenstva.

Crnogorske rukometašice su tim porazom, drugim na šampionatu, šanse za polufinale svele u domen teorije.

Za plasman među četiri najbolja tima crnogorskim rukometašicama neophodan je poraz Španije od Japana i pobjeda nad Švedskom, u posljednjem kolu.

Pobjednik duela odlučen je sredinom drugog poluvremena, kada je Rusija nakon serije od četiri gola, došla do tada najubjedljivijeg vođstva – 23:19. u 40, koje osam minuta kasnije povećala na šest golova (29:23).

Crna Gora je, poslije serije od 4:0, povela 10:6, a prednost od četiri gola imala je i dva minuta kasnije (11:7).

Ruska selekcija je sa četiri uzastopna pogotka izjednačila na 11:11, a u 24. minutu prvi put i došla do prednosti (14:13).

U drugom poluvremenu Rusija je, nakon serije od četiri gola, povela 23:19. u 40, u 48. minutu razliku povećala na šest golova (29:23) i praktično već tada riješila sve dileme.

Prednost je do kraja povećala na sedam pogodaka.

Najefikasnija u selekciji Rusije, koja je zadržala maksimalan učinak i poslije sedmog meča na šampionatu, bila je Julija Managarova sa 12, dok je Jaroslava Frolova dodala deset pogodaka.

U crnogorskoj reprezentaciji najbolja je bila Majda Mehmedović sa osam pogodaka.

U ostalim mečevima druge grupe rivali će biti Španija i Japan (10) i Švedska i Rumunija (12.30).

Crna Gora će u posljednjem kolu, sjutra u 12 sati i 30 minuta, igrati sa Švedskom.