NaslovnicaCrna GoraPobjeda Budućnosti u Baru nakon dva produžetka

Pobjeda Budućnosti u Baru nakon dva produžetka

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Baru, nakon dva produžetka, ekipu Mornara 95:92, u utakmici devetog kola ABA lige.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 78:78, a pobjednika nije bilo ni nakon dodatnih pet minuta (87:87).

Podgorički tim bio je bliži trijumfu i u regularnom toku, u 38. minutu vodila je 78:67, ali je dozvolio rivalu da serijom 11:0 izbori produžetak.

Budućnost je i u prvom produžetku imala napad za pobjedu, ali je šut Nikole Ivanovića završio na obruču.

Propušteno nadoknadili su u dodatnih pet minuta i serijom od 6:0 u posljednjih dva i po minuta igre došli do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 19, Hasan Martin je ubacio 15, a Nikola Ivanović 13 poena.

U barskom timu najbolji su bili Džejkob Pulen sa 21 i Derik Nidam sa 19 poena.

U narednom kolu, Budućnost će 7. decembra ugostiti Cedevita Olimpiju, dok će Mornar istog dana u Novom Mestu igrati sa Krkom.