NaslovnicaCrna GoraPobjeda Budućnosti, remi Iskre, ubjedljiv poraz Sutjeske

Pobjeda Budućnosti, remi Iskre, ubjedljiv poraz Sutjeske

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti ostvarili su pobjedu, Iskra je osvojila bod, dok je Sutjeska doživjela ubjedljiv poraz u 22. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Vodeća Budućnost pobijedila je u Petrovcu istoimeni domaći tim 1:0 i ostvarila 16. pobjedu ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Panajotis Moraitis u 73. minutu.

Iskra je u Golubovcima igrala sa Zetom 1:1.

Gosti su poveli pogotkom Milana Vukotića u 31. minutu.

Izjednačio je i bod domaćinu donio je Goran Milojko u 80. minutu iz jedanaesterca.

Ekipa iz Danilovgrada je tim remijem na tri boda svela zaostatak za drugoplasiranom Sutjeskom, koja je u Pljevljima izgubila od Rudara 5:1 i doživjela četvrti u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Rudar je do trećeg uzastopnog trijumfa u proljećnom dijelu šampionata, ukupno devetog, došao golovima Tijaga Farije u 6. i 57. iz jedanaesteraca, Igora Ćukovića u 22, Vula Vujačića u 47. i Nikole Stijeovića u 83. minutu.

Jedini pogodak za Sutjesku postigao je Marko Vučić u 50. minutu.

Sutjeska je od petog minuta igrala sa igračem manje, nakon isključenja Aleksandra Šofranca.

Pobjedu je upisao i Grbalj, koji je u podgoričkom naselju Zlatica slavio protiv Koma 1:0. Pitanje pobjednika riješio je Vladan Kordić u 90. minutu.

Bez pobjednika završen je duel gradskih rivala Podgorice i OFK Titograda, koji su u Donjoj Gorici igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Šaleta Kordić u 41. minutu.

Bod ekipi sa Starog aerodrma donio je Admir Adrović u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Budućnost je, nakon 22. kola, vodeća na tabeli sa 51 bodom i ima 11 više od drugoplasirane Sutjeske.

Iskra je treća sa 37, Zeta i Rudar osvojili su po 30, dok bod manje ima Podgorica.

U narednom kolu, 7. marta, sastaće se: Budućnost – Zeta, Grbalj – Petrovac, OFK Titograd – Kom, Sutjeska – Podgorica i Iskra – Rudar.