NaslovnicaCrna GoraCrna Gora pobijedila Veliku Britaniju

Crna Gora pobijedila Veliku Britaniju

Podgorica, (MINA) – Košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Crnogorski košarkaši savladali su večeras u Podgorici, u prvom kolu G grupe, selekciju Velike Britanije 81:74 (24:14, 18:24, 20:10 i 19:26).

Izabranici selektora Boška Radovića opravdali su ulogu favorita, ali su do pobjede došli teže od očekivanog.

Crnogorska selekcija već u prvoj četvrtini stekla je dvocifrenu prednost, vodila je 24:11, a u finišu treće četvrtine razlika je iznosila i 15 poena (59:44).

Gosti su u posljednjih deset minuta uspjeli da se vrate u meč i u samom finišu zaostatak svedu na tri poena, ali ne i da ugroze trijumf domaćina.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Džastin Kobs sa 20, Marko Todorović je ubacio 16, dok su sa po 11 poena meč završili Suad Šehović i Milko Bjelica.

U britanskoj selekciji najbolji je bio Majls Hison sa 20 poena.

Crna Gora će u drugom kolu, u ponedjeljak u Nanteru, igrati sa Francuskom.