NaslovnicaCrna GoraBudućnost ubjedljiva protiv Mornara

Budućnost ubjedljiva protiv Mornara

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici barski Mornar 93:88 (27:18, 22:12, 21:33 i 23:25), u posljednjem meču 20. kola ABA lige.

Podgorički tim zabilježio je 15. trijumf i obezbijedio plej-of i prednost domaćeg terena u polufinalnoj seriji.

Domaćin je, nakon startnog vođstva Mornara (2:0), serijom od 8:0, poveo 8:2, a prednost je u desetom minutu uvećao na 11 poena (27:16).

Razlika je u 18. minutu iznosila i rekordnih 24 poena (49:25).

Mornar se u trećoj četvrtini vratio u igru i zaostatak na kraju tog dijela meča smanjio na sedam poena (70:63).

Potpuni povratak najavio je u 35. minutu kada je trojkom Azeje Vajtheda zaistatak sveo na svega tri poena (77:64).

Domaćin je trojkom Šona Kil Patrika i poenima, uz dodatno bacanje Hasana Martina, ponovo vratio dvocifrenu prednost (84:74), koju je uspio da sačuva do kraja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Hasan Martin sa 21, Džastin Kobs je dodao 20, dok je Šon Kilpatrik meč završio sa 16 poena.

U barskom timu najbolji su bili Derik Nidam i Antabija Voler sa po 16, dok su
Vajthed i Milko Bjelica ubacili po 13 poena.

U narednom kolu Budućnost Voli će 9. marta biti gost Cedevita Olimpije, dok će dva dana ranije u Baru, ugostiti Krku iz Novog Mesta.