NaslovnicaCrna GoraCrnogorski fudbaleri poraženi od Srbije

Crnogorski fudbaleri poraženi od Srbije

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od Srbije 2:0, u utakmici trećeg kola Lige nacija. To je prvi poraz crnogorskih fudbalera u četvrtoj grupi Lige C, nakon remija sa Rumunijom u Ploeštiju (0:0) i pobjede protiv Litvanije pred svojim navijačima (2:0). Srbija je zabilježila drugi trijumf u gostima, poslije pobijede u Viljnusu protiv Litvaije (1:0). Upisali su i remi preotiv Rukunije u Beogradu 2:2. Crna Gora i Srbija na stadionu pod Goricom odigrale su prvi međusobni duel seniorskih fudbalskih nacionalnih timova od sticanja nezavisnosti. Srbija je povela golom Aleksandra Mitrovića u 18. minutu iz jedanaesterca. Sudija Đanluka Roki dosudio je kazneni udarac nakon prekršaja Filipa Stojkovića nad Milanom Rodićem. Mitrović je bio strijelac i drugog kola u 81. minutu, nakon akcije u kojoj su učestvovali Andrija Živković i rezervista Sergej Milinković-Savić, koji je preskočio loptu i omogućio napadaču Fulama da postavi konačan rezultat. Srbija je mogla do gola i u 31. minutu, Dušan Tadić je, nakon dodavanja Živkovića, izbio sam ispred sam crnogorskog golmana Danijela Pekovića, koji je odličnom intervencijom uspio da sačuva svoju mrežu. Tadić je bio u prilici i u 56. minutu, ali se nije najbolje snašao pa je lopta završila pored gola. Prvu ozbiljniju šansu za Crnu Goru imao je Fatos Bećiraj u 53. minutu, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio pored gola. U 70. Vladimir Jovović je za malo zakasnio nakon dodavanja Stevana Jovetića, koje je dva minuta kasnije šutirao sa oko 20 metara, ali je golman Srbije Marko Dmitrovića bio siguran. Crna Gora je prvom poluvremenu, u jednom od najlošijih od kada je Ljubiša Tumbaović preuzeo reprezentaciju, odigrala nepovezano i bojažljivo, bez ideje u napadu. U prvom dijelu nijednom nije zaprijetila, a prvih 45 minuta završila je bez šuta u okvir gola. U nastavku je, ulaskom Marka Jankovića, napravljen pomak u igri, crnogorska selekcija je zaigrala agresivnije, ali ne i dovoljno da stvori ozbiljniju šansu i ugrozi trijuf gostujućeg sastava. Loše izdanje crnogorske selekcije upotpunilo je isključenje selektora Ljubiše Tumbakovića zbog prigovora. Duel Crne Gore i Srbije sa tribina stadiona pod Goircom posmatrao je trofejni portgalski stručnjak Žoze Murinjo. U drugom meču te grupe Ruminija je u Kaunasu pobijedila Litvaniju 2:1 i upisala prvu pobjedu. Crnogorski fudbaleri u četvrtom kolu, u nedjelju u Viljnusu, igraće protiv Litvanije. Do kraja grupne faze takmičenja očekuju je i dueli sa Srbijom u Beogradu (17. novembra) i Rumunijom u Podgorici (20. novembra). Prema propozicijama, pobjednici četiri grupe C lige plasiraće se u plej-of, iz kojeg će najbolja selekcija izboriti plasman na Evropsko prvenstvo. (kraj) eml