NaslovnicaMina SportFudbalPoraz crnogorskih fudbalera u Oslu

Poraz crnogorskih fudbalera u Oslu

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Oslu od Norveške 2:0, u utakmici osmog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Norveška, koja je dobila i prvi međusobni duel u Podgorici (1:0), do pobjede došla je golovima Mohameda Elionusija u 29. i petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Elionusi je kod vodećeg gola iskoristio ubacivanje Markusa Pedersena i asistenciju Stefana Steandberga i glavom savladao Jovetića.

Strandberg je u skoku povukao Igora Vujačića, ali to nije sankcionisao sudija Rumun Ištvan Kovač.

Elionusi je u posljednjim sekundama preciznim udarcem riješio sve dileme.

Crna Gora, koja je meč završila bez šuta u okvir gola, samo drugo poluvrijeme je odigrala nešto agresivnije i stvorila nekoliko šansi.

Najbolju priliku za Crnu Goru imao je Adam Marušić u 58. minutu, izbio je sam ispred norveškog golmana nakon odličnog dodavanja Stevana Jovetića, ali se nije najbolje snašao.

Jovetić je u drugom poluvremenu tri puta bio u prilici, ali je za malo bio neprecizan.

U crnogorskoj selekciji istakao se golman Matija Šarkić, koji je u 27. i 56. minutu odlično intervenisao i spriječio Matsa Delija da se upiše u strijelce.

Crna Gora je finiš meča završio sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Marko Vešović.

U G grupi, Holandija je bila ubjedljiva protiv Gibraltara 6:0, dok je Turska preokretom u Rigi slavila protiv Letonije 2:1.

Holandija je, nakon osam odigranih kola, vodeća na tabeli sa 19 bodova i ima dva više od drugoplasirane Norveške.

Turska je treća sa 15, Crna Gora je osvojila 11, a Letonija pet bodova.